X
Monday 18. 10.
MA FEST
21:00, Theatre Jazz bar
temporarily not available

info

Vydavatelství Ma Records chystá dvoudílný podzimní festival v rámci kterého se 18. října v Praze a 20. října v Brně představí soubory, jejichž členové jsou součástí Ma komunity. V Jazzbaru Paláce Akropolis vystoupí kapely TokDat, Nejtek-Klápště-Wróblewski-Chalupa, Ranjevš & Óbasz a Jungle Debris. Poslední dva zmíněné soubory rovněž vystoupí o dva dny později na Ponavě. Brněnskou edici festivalu doplní kapela E Converso.

Ma Records vzniklo v době, kdy nebylo jednoduché setkávat se a sdílet hudbu prostřednictvím živých vystoupení. Cítíme potřebu prezentovat vydavatelství jinak než virtuálně – Ma Fest je pro nás první takovou příležitostí.

Ranjevš & Óbasz

Obrácená příjmení bubeníka Jakuba Švejnara a kytaristy Štefana Szabó. Tato dvojice vzešla z tria KIN. Švejnar je hračička, Szabó zase nekompromisní hledač; navzájem se inspirují, jejich improvizace jsou nepředvídatelné, tu vás smete noise, onde seversky rozjímavá ambientní zvukomalba, rocková intenzita, klokotavé blues. Výživná krmě!

Štefan Szabó – kytara, Jakub Švejnar – bicí

Nejtek-Klápště-Wróblewski-Chalupa

Projekt čtyř výrazných osobností české hudební scény, které působí v různých tělesech napříč žánry. Kapela kombinuje vlivy jazzové tradice, současné vážné hudby, hudby lidové a improvizace.

Michal Nejtek je významný skladatel soudobé hudby, jako interpret působí například v NTS, Malina-Liška-Nejtek nebo v kapele Michala Pavlíčka Miloš Klápště je jedním z nejvyhledávanějších basistů v Čechách (Aneta Langerová, Beata Hlavenková, Dorota Barová, Janoušek-Wróblewski Quartet…) Michal Wróblewski je leadrem několika českých, norských i mezinárodních těles (E Converso, KIAP,MW Ensemble, Swomp, Janoušek-Wróblewski Quartet) Jan Chalupa je originální bubeník s nezaměnitelnou energií, působí v různých uskupeních napříč žánry, například: E Converso, Talaqpo, Paliome, Pražský Improvizační Orchestr, Voila nebo Jananas. Účastní se jazzových, experimentálních, soudobě-klasických i popových projektů hudebníků z celého světa.

Michal Nejtek- piano Miloš Klápště- kontrabas Michal Wróblewski- saxofon Jan Chalupa- bicí

TokDat

Čtyřčlenné hudební těleso TokDat je autorský projekt skladatele a kytaristy Tomáše Miky. Kapela je založena na syrovém zvuku jazzového kvartetu a na nekompromisních kompozicích pohybujících se na hraně minimalismu a maximalismu, které ač jsou samy o sobě žánrově těžko zařaditelné, tak se v nich nevyhnutelně promítají žánry a hudby, kterým se autor věnuje v jiných ansámblech, např. soudobá klasická hudba, lidová hudba, jazz nebo populární a rocková hudba. Důraz je kladen především na rytmickou spletitost a na propojení jednotlivých nástrojových partů, které navzdory své individuální strohosti dohromady tvoří komplexní celek.

Ondřej Komárek ⎯ kontrabas, Martin Konvička ⎯ piano, Marek Urbánek ⎯ bicí, Tomáš Mika ⎯ kytara/skladatel,

Jungle Debris

Tvorba kapely Jungle Debris sa pohybuje v rozpětí hravého písničkářství, dronového minimalismu, přes disonantní lyriku, až k hutným volným improvizacím. Kompozice střídají plochy volného hraní a vyšperkovanou stavbu formy boří její následná dekonstrukce. V průběhu koncertu proběhne křest jejich debutového CD.

Martin Debřička – tenorsaxofon Luan Gonçalves – kontrabas Jakub Švejnar – bicí


X