Monday 9. 9.
NEBOJSY
18:30, Jazz bar, Small hall
temporarily not available

info

Nebojsy

„bylo, nebude, v jednom domě…”

Holubová – Kočárková – Štarhová

Osobní zpověď performerek zve do útrob domu i na hranu mého a cizího těla. Tereza se čerstvě přistěhovala, u Kláry doma se peče cukroví a Kristýna slaví 18.

Imerzivní inscenace Terezy Holubové, Kláry Kočárkové a Kristýny Štarhové osahává vnitřní prostor nepřijetí, uvíznutí v sobě samé a hraničního bodu, zda život dát, nebo ne. Skrze gesto, step a slovo procházejí performerky svým územím prázdnoty, ztráty nebo naopak objevování. Spolu s diváky, díky nim a skrze ně si v následujícím momentu dovolí risk vydat se na svou vlastní cestu.


Koncept, režie, scénografie a performance: Tereza Holubová, Klára Kočárková, Kristýna Štarhová
Hudba: Never Sol, Petr Šmíd, Ondřej Báča
Dramaturgická supervize: Kristýna Boháčová
Režijní supervize: Miřenka Čechová a Pavel Šimák

„Druhé dílo Nebojsy je jako, když vás někdo prudce strhne ze silnice před řítícím se kamionem. Tři dokumentární příběhy tří žen, uvnitř nichž se fyzicky ocitnete, vás nemilosrdně vtáhnou do svých rodinných konstelací. Na chvíli uvěříte, že jste součástí, nejen jako voyeuři, ale jako přímí účastníci dějů, které běží paralelně vedle sebe. Pořadí příběhů si losujete a putujete prostorem Paláce Akropolis, který je zabydlen s neuvěřitelnou útulností.” Miřenka Čechová, 13.11.2023

Inscenace vznikla díky projektu Emergency Dances IV. a Tantehorse.

Délka představení: 55 minut

Foto: Vojtěch Brtnický, Jakub Urban


 
Recommended